FAQ

Vēlos iegādāties skrejriteni, bet nezinu, kādu izvēlēties?

Kā ikvienam, saskaroties ar specifisku preci, mums rodas daudz jautājumu – kā, kas un kāpēc. Skrejriteņu tēma tiešām ir īpaša, un saņemt kompetentu konsultāciju internetā vai nepietiekami specializētā veikalā ir visai sarežģīti. Tieši tādēļ mēs nolēmām īsumā aprakstīt galvenos momentus, kuri palīdzēs jums izvēlēties tieši to skrejriteni, kurš vislabāk būs piemērots jums vai jūsu bērnam.

Tātad sāksim ar to, ka ir dažādi skrejriteņu veidi un atkarībā no jūsu vajadzībām, jums nāksies izvēlēties skrejriteni no vienas vai otras modeļu nišas.

Skrejriteņu veidi

Тriku skrejriteņi

Vispopulārākais skrejriteņu veids. Tos izstrādā bērniem un pieaugušajiem, kuri plāno ar skrejriteni ne tikai vizināties, bet arī izmantot to sportiskām izklaidēm – trikiem uz rampas, uz ielas, pārvietojoties sporta trasēs. Tādēļ, ja vēlaties iegādāties skrejriteni tieši sporta disciplīnām, tad jums jāizvēlas profesionāls triku skrejritenis. No pilsētas skrejriteņa tas atšķiras ar to, ka tam nav saliekamu mehānismu, riteņi ir mazi, bet stūre – plata un zemu novietota.

Triku skrejriteņiem savukārt ir 2 galvenās disciplīnas - parka triku skrejritenis un ielu triku skrejritenis. Un tagad sīkāk par katru no tiem.

Parka triku skrejritenis ir piemērots, lai vizinātos un izpildītu trikus speciālos, ar tramplīniem, kalniņiem un citiem elementiem aprīkotos laukumos, kuri ir paredzēti straujam ieskrējienam un augstiem lēcieniem. Šim skrejriteņa tipam tā klasiskajā versijā ir ļoti mazs svars un zemu novietota stūre, pateicoties kam, ar to ir viegli veikt trikus, kuriem nepieciešama skrejriteņa pacelšanās lielākā augstumā. Bet ja jūs plānojat veikt ielu trikus un slīdēt uz rāmja, tad parka skrejritenis jums nederēs, jo tā rāmis nav paredzēts slīdēšanai - tas ātri noberzīsies un salūzīs.

Ielu triku skrejritenis, kā liecina nosaukums, ir paredzēts trikiem, kurus izpilda, izmantojot pilsētas apbūvi vai speciālie ierīkotus laukumus, kuros izmanto uz ielām sastopamus elementus. Kad tavās rokās ir šis skrejritenis, tu, izmantojot pilsētas ainavas elementus, spēj izpildīt trikus, kuru pamatā ir līdzsvara noturēšana un lēcieni no augstām platformām. Ielu triku stilistika paredz pastāvīgu un stingru skrejriteņa izmantošanu, it īpaši tas attiecas uz rāmi, tādēļ šā veida skrejriteņi ir ļoti izturīgi un smagi. Ielu triku skrejriteņi īpaši izceļas ar lielu svaru, augstu novietotu stūri, visu elementu, it īpaši rāmja lielo izturību, SCS kompresijas sistēmu.

Pilsētas skrejriteņi

Tie uz klasiskie skrejriteņi, ar kuriem pa pilsētu mierīgi pārvietojās jau mūsu vectēvi un vecmāmiņas. No triku skrejriteņiem tos galvenokārt atšķir lielie kaučuka riteņi (dažos gadījumos tie ir piepūšami), stūres regulējums, salikšanas sistēma. Veikt trikus un lēkt no apmalēm ar šādiem skrejriteņiem nav ieteicams, jo skrejriteņa regulējamie mezgli šajā gadījumā var neizturēt pastāvīgās slodzes un pēc noteikta laika vienkārši salūzt.

Kā pareizi izvēlēties triku skrejriteni?

Ja esat nolēmis iegādāties tieši triku skrejriteni, tad noteicošais faktors ir stūres augstums un platums. Shematiskajā zīmējumā ir parādīts, kāds ir stūres ideālais augstums skrejriteņa vadītājam. Kājas novietojot noteiktā stāvoklī (uz zemes, līdzās rāmim tuvāk stūrei), ar taisnu muguru un izstieptām rokām jums brīvi jāaptver stūre. Ja rokas šādā stājā ir saliektas, tātad stūre ir pārāk augstu izvietota, ja jūs nespējat stūri aizsniegt, tātad skrejritenis jums ir par mazu, un nekādi triki jums ar to nesanāks. Tomēr katram skrejriteņa vadītājam ir savi noteikumi stūres izvēlei, un viens un tas pats stūres izmērs kādam būs normāls, bet citam nē. Daudz kas ir atkarīgs arī no vizināšanās stila un šajā laika posmā apgūstamajiem trikiem. Stūres platums ir atkarīgs no skrejriteņa vadītāja plecu platuma (skat. shēmu). Visideālākais variants, ja stūres aptvēruma platums atbilst plecu platumam +- 1-2 cm (+- 1-2 cm no plaukstu malas līdz stūres malai no katras puses). Precīzi pateikt, kāds stūres platums jums būs piemērots, ir ļoti sarežģīti, jo jūs pats to varēsiet noteikt tikai pēc skrejriteņa zināma nobraukuma un noteiktu triku veikšanas. Ja vizinoties un izpildot trikus, stūres platums jums traucēs (stūre atduras pret vēderu, skrejriteni grūti iekustināt …), tātad jums stūre jāsaīsina. Mēs savā darbnīcā ik dienu zāģējam daudzas stūres, pielāgojot tās katram skrejriteņa vadītājam. Turklāt vēlamies atzīmēt, ka, iegādājoties skrejriteni bērnam, jāizvēlas nedaudz augstāka stūre, jo mazais taču paaugsies. Iesakām iegādāties skrejriteni 2-3 gadiem uz priekšu. Turpmāk, ja skrejritenis šajā laikā nav izgājis no ierindas, stūri var nomainīt pret augstāku.

Ripot.lv

Bet kā pareizi izvēlēties pilsētas skrejriteni?

Noteicošie faktori pilsētas skrejriteņa izvēlei ir tā vadītāja augums un spēks, kā arī virsma, pa kuru paredzēta pārvietošanās ar skrejriteni. Tā kā klasiskajiem pilsētas skrejriteņiem ir regulējama stūre, tad var sacīt, ka skrejriteņi iedalās 3 kategorijās – bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem. Atkarībā no modeļa stūres regulējuma diapazons un skrejriteņa izmērs atšķirsies. Mazajiem braucējiem (4-10 gadi) ir lieliski piemēroti nelieli skrejriteņi ar relatīvi maziem riteņiem (līdz 125 mm) un ar minimālu stūres augstumu - no 65 сm (no virsmas). Jo skrejritenis mazāks, jo mazulim tas būs vieglāks un stabilāks, un tas savukārt ļaus veicināt vizināšanās prasmes apgūšanu, kā arī ļaus bērnam pašam pacelt vai pārvilkt savu skrejriteni. Pusaudžiem (9-16 gadi) lieliski noderēs skrejriteņi ar lielu riteņu diametru (145 – 200 mm), bet ar nelielu rāmi un ar minimālu stūres augstumu – no 85 сm (no virsmas). Arī pieaugušajiem skrejriteņa vadītājiem viennozīmīgi jāizvēlas skrejriteņi ar lieliem riteņiem (200 mm) un ar stūri, ar kādu jums būtu ērti pārvietoties atbilstoši jūsu augumam. Тā kā visiem pilsētas skrejriteņiem stūre ir regulējama, tad izvēlēties ērtu augstumu nebūs grūti. Klasiskajiem pilsētas skrejriteņiem ir kaučuka riteņi, kuri ir piemēroti līdzenām, gludām virsmām, tādēļ, ja plānojat pārvietoties pa ideālu virsmu, galīgi vienalga, kāda diametra riteņi būs jūsu skrejritenim. Ja paredzamā vizināšanās virsma būs ne visai gluda, tad labāk iegādāties skrejriteni ar lielāku riteņu diametru, šajā gadījumā riteņa lielais diametrs nivelēs mazās bedrītes, plaisas un akmentiņus. Gadījumā, ja jūs plānojat izmantot skrejriteni uz nelīdzenām virsmām vai pat uz neasfaltētiem ceļiem, tad būtu jāpadomā, vai nevajadzētu iegādāties skrejriteni ar piepūšamiem riteņiem.